Su Kaynaklarında İklim Değişikliğine Uyum Projesi

25.03.2021


SU KAYNAKLARINDA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE UYUM PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

​Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve AKARSU Müh. Müş. Ltd. Şti. - İO Çevre Çöz. ARGE Ltd. Şti İş Ortaklığının yüklenicisi olduğu "Su Kaynaklarında İklim Değişikliğine Uyum Projesi" 02.04.2021 tarihinde başlamıştır.

Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Bilal DİKMEN tarafından; iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin azaltılması maksadıyla su yönetiminde iklim değişikliğine uyum planlamaları ve uygulamalarının büyük önem ve öncelik arz ettiği ifade edilerek, projenin önemi vurgulamış, proje çıktılarının çok faydalı olacağını ifade edilmiş ve projenin Ülkemiz adına hayırlı olması temennisinde bulunulmuştur.

Süresi 24 ay olan proje kapsamında; "yağmur suyu hasadı", "gri suyun kullanımı" ve "su fiyatlandırması" faaliyetlerinin bölgelere ve çalışma alanlarına göre değişen gerçek uygulama maliyetleri ve uygulama detaylarının (zorluklarının) gerçek örnekler ile ortaya çıkartılması, sonuçların tüm büyükşehirlerde çalıştay ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirerek paylaşılması amaçlanmaktadır.